Zima v novém

Chcete vložit své finanční prostředky do nákupu sportovního oblečení a neorientujete se v přemíře výrobků, jež jsou na pultech supermarketů? Potřebujete poradit? Důvěřujte šikovným ručičkám českých výrobců! Dnes již nemusíme shánět kvalitní oblečení u našich zahraničních sousedů.

Pryč je doba, kdy nás na sjezdovkách hřál tlustý svetr od babičky. Neforemný tlustý svetr již dnes není nutností. Kvalitní a lehoučké materiály dnes mají zelenou. I dnes ovšem platí - vrstvit, vrstvit a zase vrstvit.

Dnes již není potřeba vozit sebou na hory kufry plné věcí na převlečení – dnešní oblečení nějaký ten pád do mokrého sněhu v pohodě vydrží bez promočení. Sněžné pásy zabrání tomu, aby se Vám sníh nedostal pod bundu. Pořiďte si i vyhřívané rukavice - jsou vyráběny jak v prstovém provedení, tak i jako palčáky. Výbornou vychytávkou je i termo nákrčník.

Sportovní oblečení nové generace je prodyšné – a přesto je člověk dokonale chráněn před větrem. Existuje celá škála moderních materiálů nejrůznějších předností, které lze vzájemně kombinovat a docílit tak absolutně dokonalých vlastností pro sportovní oděvy. Oblečení je vhodné i pro velmi chladné dny. I po celodenním lyžování se budete cítit příjemně. Svrchní strana oděvu musí být nepromokavá. Velmi kvalitní oblečení můžete pořídit ve výprodejích.

Značkové oblečení je nenáročné na údržbu. Při praní vždy respektujte doporučení výrobce. Pro sušení je možné použít i sušičku - většinou při nižších teplotách.

Bezpečnost by vždy měla být na prvním místě - lyžařská helma je dnes na sjezdovce vážně nepostradatelná. K běžnému standardu patří také všemožné chrániče a reflexní prvky na oblečení. U dražšího oblečení jsou již běžné i technické záchranné systémy, které na Vás upozorní i pod lavinou.

Kamil