Ski areál Horní Podluží

Máte rádi zimní sporty? Hledáte ten nejlepší zimní areál v ČR? Zkuste středisko Horní Podluží a užijte si tu pravou českou lyžovačku! Areál se nachází v Lužických horách a je bohatě vybaven. Na své si tak přijde každý.

V areálu se nachází trojice vleků a děti či začínající lyžaři ocení lano. Přijít na lyžovačku můžete i večer, sjezdovky jsou osvětleny. A co když nebude sněžit? Stačí když bude mrznout, od toho jsou zde sněhová děla. Svah je upravován 1x denně, někdy více. Udržení rovnováhy na lyžích se děti nejlépe naučí na lyžařském koberci. Pokud si s výcvikem svých ratolestí nevíte rady, pomůže vám dětská lyžařská školka. Pokud na lyžích ještě příliš neumíte, můžete si najmout instruktora z místní lyžařské školy, který Vám s výukou pomůže. Zaskákat si můžete ve snowparku. Buďte však opatrní, horská služba to sem má daleko. Pokud Vám z lyžování vyhládne, můžete se občerstvit přímo pod sjezdovkou. Vyzkoušet můžete kulajdu a točené pivo.

V okolí také najdete nejednu zajímavost. V okolí se nachází Sklářské muzeum, které nabízí spoustu zajímavých exponátů.

Jak tedy arál ohodnotit? Areál musíme hodnotit jako naprosto průměrný. Kvalita zázemí místy lehce pokulhává. Rozhodli jsme se pro udělení průměrných 74%.

Čtěte také: Horní Podluží - příjemně překvapil Tento článek přesně potvrzuje moje zkušenosti.

Kamil