Na co si dát pozor před zimní dovolenou

Co dělat, aby se Vaše zimní dovolená nezměnila v průšvih? Hlavně nepodcenit přípravu. Je spousta věcí, které se mohou pokazit. Chcete se těmto problémům vyvarovat? Obětujte 2 minuty a přečtěte si následující odstavce.

Příprava auta je asi nejdůležitější. Těžko uvěřit, ale hazardérů, kterí jezdí do hor na letních gumách je stále spousta. To už pak stačí jen málo a neštěstí je za dveřmi. Bez zimních pneumatik nevyrážejte nikam. V příkopě jistě skončit nechcete. Zapomenout na zimní směs do ostřikovačů se také nemusí vyplatit. V horských oblastech je navíc bezpodmínečně nutné mít sněhové řetězy.

Kontrola lyžařského vybavení je také často opomíjenou záležitostí. Když ale selže, máte po lyžování. Lidé se zvládnou perfektně vymódit, mají kvalitní termoprádlo a hezkou zimní bundu, náhradní přezky na prkno už však má málokdo. To samé se dá říct i o seštelování vázání na lyžích. Pokud jde o snowboardové přezky, mít náhradní je téměř nutnost. Stojí jen přibližně 300 Kč. Servisy ve většině středisek příliš vybaveny nejsou. Náhradní vázání na lyžích mít naštěstí nemusíte, ale je dobré mít jej správně seštelované. Málokterý servis však dokáže nastavit vázání doopravdy správně. Obvykle se spíše jistí a nastaví vypínání příliš měkké. Vy pak vypadnete z lyží v každé druhé zatáčce. Dobré je vybírat servis především na základě doporučení známého.

Čtěte také: Příprava před odjezdem na hory Tento článek přesně potvrzuje moje zkušenosti.

Kamil