V čem na hory?

Jedou Vaše děti na lyžařský výcvik a Vy budete pořizovat jejich kompletní výbavu na hory? Hledáte informace? Důvěřujte českým výrobcům! Pryč je doba, kdy bylo nutné nakupovat sportovní oblečení pouze od zahraničních výrobců. Není výjimkou, že česká firma nabízí svým zákazníkům dokonce tříletou záruku na své zboží, Preciznost zpracování českého sportovního oblečení je pověstná.

Čas šponovek a tlustých svetrů je nenávratně pryč. Kousavý a těžký svetr je již přežitkem. Lehké moderní materiály jej plně nahradí. I dnes ovšem platí - vrstvit, vrstvit a zase vrstvit.

Dnes již není potřeba vozit sebou na hory kufry plné věcí na převlečení – dnešní oblečení nějaký ten pád do mokrého sněhu v pohodě vydrží bez promočení. Součastí kvalitní sportovní bundy určené pro zimní sporty je pás proti sněhu. Důležité je nezapomenout na kvalitní nepromokavé rukavice. Slušivý šátek na krk a termo kukla dokážou v mrazivých dnech zázraky.

Sportovní oblečení nové generace je prodyšné – a přesto je člověk dokonale chráněn před větrem. Existuje celá škála moderních materiálů nejrůznějších předností, které lze vzájemně kombinovat a docílit tak absolutně dokonalých vlastností pro sportovní oděvy. Oblečení je vhodné i pro velmi chladné dny. I po celodenním lyžování se budete cítit příjemně. Vnější strana materiálu může mít i teflonový zátěr odpuzující vodu. Velmi kvalitní oblečení můžete pořídit ve výprodejích.

Nemalou předností je též odolnost používaných materiálů proti oděru a ušpinění. Při praní používejte jen speciální tekuté prostředky, které zakoupíte v prodejnách se sportovním zbožím. Důležité je též nesušit toto oblečení v blízkosti tepelných zdrojů.

Vůbec neuvažujte o možnosti vyrazit na hory bez kvalitní lyžařské nebo snowboardové přilby – nebojte se, nebudete v ní na sjezdovce jediní – lyžařská helma se dnes již opravdu stala samozřejmostí!!! Elastický a vhodně vyprofilovaný chránič, který chrání páteř před úrazy, je také skvělá investice. U dražšího oblečení jsou již běžné i technické záchranné systémy, které na Vás upozorní i pod lavinou.

Kamil